zavřít panel

Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.

Možná, že hledáte...
 

Popis projektu

Projekt #SafebyRaiffeisen má za cíl výrazně posílit v Raiffeisenbank odolnost v oblasti kybernetické bezpečnosti, zvýšit připravenost a odolnost procesů vůči stávajícím i budoucím bezpečnostním hrozbám, vybudovat vnitřní kapacity a také zajistit odpovědné dodržování legislativy v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Přispějeme k posílení a zabezpečení dodavatelského řetězce digitálních technologií v EU, zejména v oblasti finančních služeb a u provozovatelů základní služby. Budeme aktivně sdílet znalosti, které jsme získali během realizace projektu.

Tímto přístupem chceme zvýšit povědomí o trendech, hrozbách a obranných metodách v oblasti kybernetické bezpečnosti. 

Zároveň přispějeme k vytvoření tzv. EU kybernetického štítu. Jedním z hlavních směrů projektu je zhodnocení naší připravenosti na dobu kvantových počítačů a využití nových přístupu k identifikaci kybernetických hrozeb v této oblasti. 

Naplánované aktivity projektu zahrnují širokou škálu opatření, procesů a strategií v oblasti kybernetické bezpečnosti. V případě efektivní implementace přispějí nejen k dosažení evropských cílů, ale také k podpoře spolupráce a sladění praktik mezi členskými státy v souladu s cíli uvedenými ve výzvě DIGITAL-ECCC-2023-DEPLOY-CYBER-04-EULEGISLATION a Cybersecurity Work Programme 2023–2024.

 

Hlavní cíle projektu

Posílení kybernetické bezpečnosti banky

Chceme se stát lídrem v oblasti kybernetické bezpečnosti, a to prostřednictvím implementace pokročilých nástrojů, jak jsou SIEM, PAM a rozšíření využívaných Zero Trust principů. Dále se zaměříme na zlepšení IT odolnosti a analýzu připravenosti Raiffeisenbank na kvantové hrozby.

Dodržování předpisů EU a české legislativy

Být v souladu s předpisy EU v oblasti kybernetické bezpečnosti, zejména směrnice NIS2. Zaměřujeme se na legislativní rámec EU a České republiky.

Sdílení znalostí

Naším cílem je zvyšovat povědomí o kybernetické bezpečnosti formou různých informativních aktivit a událostí. Adresovat budeme širokou veřejnost, odborné instituce, finanční instituce, interní zaměstnance a další poskytovatele služeb ve finančním sektoru. Tímto způsobem podpoříme proaktivní spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti napříč EU.

Ochrana proti kybernetickým hrozbám

Zajistíme, abychom byli co nejméně zranitelní vůči kybernetickým útokům. To nám pomůže udržet kontinuitu služeb, chránit pověst banky a zachovat důvěru zákazníků vůči bankovnímu sektoru.

Projektový tým

Gabriela Obešlová

Gabriela Obešlová

Na pozici vedoucí bezpečnosti působí v bance již čtyři roky. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti IT managementu, bezpečnostních programů a projektového řízení, rozvoje podnikání a dalších projektů. Má magisterský titul v oboru práva z MUNI v Brně. Díky svým zkušenostem a znalostem je zodpovědná za hladký průběh celého #SBR programu.
Miroslav Kvíčala

Miroslav Kvíčala

Působí jako vedoucího informační bezpečnosti a má 15 let zkušeností v oblasti bezpečnosti, s hlubokými znalostmi nejnovějších hrozeb a trendů. Vede, vyvíjí a implementuje účinná bezpečnostní opatření na ochranu dat a systémů banky. Efektivně komunikuje bezpečnostní rizika s vedením banky a dalšími zúčastněnými stranami.

 

Tomáš Zrcek

Tomáš Zrcek

Expert na informační bezpečnost v oddělení Security. Má více než 9 let zkušeností v tomto oboru. Díky svým zkušenostem a znalostem zastává roli specialisty pro oblast informační bezpečnosti a projektového řízení.
Tomáš Rosa

Tomáš Rosa

Hlavní architekt matematické bezpečnosti v oddělení Security. Je také odpovědný za vedení Kompetenčního centra pro kryptologii a biometriku skupiny Raiffeisen Bank International. Má více než 30 let zkušeností v oblasti kryptologie a matematické bezpečnosti a má doktorát v tomto oboru.

 

Jiří Pavlů

Jiří Pavlů

Expert na matematickou bezpečnost v oddělení Security. Má více než 5 let zkušeností v oblasti kryptologie a matematické bezpečnosti a má magisterský titul v tomto oboru. Díky svým zkušenostem s post-kvantovými algoritmy vede srovnání a hodnocení kryptografických řešení.
Dagmar Slaninová

Dagmar Slaninová

Specialistka na informační bezpečnost v oddělení Security. Má více než 16 let zkušeností v oblasti informační bezpečnosti. Díky svým zkušenostem a specifickému know-how v oblasti povědomí o bezpečnosti a školení bude zastávat roli specialistky na informační bezpečnost a bude řídit úkoly spojené s jejich vývojem.



Identifikace projektu

Číslo projektu: 101158662
Název projektu: Safe Cyber Experience by Raiffeisenbank
Zkratka projektu: #SafebyRaiffeisen
Výzva: DIGITAL-ECCC-2023-DEPLOY-CYBER-04
Téma: DIGITAL-ECCC-2023-DEPLOY-CYBER-04-EULEGISLATION
Typ akce: DIGITAL-JU-SIMPLE
Služba: CNECT/H/01

 

Projekt je financován na základě Grantové dohody č. 101158662 a je podporován Evropským centrem pro kybernetickou bezpečnost.

Spolufinancováno Evropskou unií. Názory a stanoviska vyjádřená autorem (autory) jsou však pouze názory autorů a nemusí nutně odrážet názory Evropské unie nebo Evropského centra pro kybernetickou bezpečnost. Evropská unie ani orgán poskytující podporu nemohou nést odpovědnost za tyto názory.

Logo projektu a fondů EU