Víte, že přes vyhledávání najdete i pobočky?
Stačí zadat město nebo adresu.
Projekt #SafebyRaiffeisen má za cíl výrazně posílit v Raiffeisenbank odolnost v oblasti kybernetické bezpečnosti, zvýšit připravenost a odolnost procesů vůči stávajícím i budoucím bezpečnostním hrozbám, vybudovat vnitřní kapacity a také zajistit odpovědné dodržování legislativy v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Přispějeme k posílení a zabezpečení dodavatelského řetězce digitálních technologií v EU, zejména v oblasti finančních služeb a u provozovatelů základní služby. Budeme aktivně sdílet znalosti, které jsme získali během realizace projektu.
Tímto přístupem chceme zvýšit povědomí o trendech, hrozbách a obranných metodách v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Zároveň přispějeme k vytvoření tzv. EU kybernetického štítu. Jedním z hlavních směrů projektu je zhodnocení naší připravenosti na dobu kvantových počítačů a využití nových přístupu k identifikaci kybernetických hrozeb v této oblasti.
Naplánované aktivity projektu zahrnují širokou škálu opatření, procesů a strategií v oblasti kybernetické bezpečnosti. V případě efektivní implementace přispějí nejen k dosažení evropských cílů, ale také k podpoře spolupráce a sladění praktik mezi členskými státy v souladu s cíli uvedenými ve výzvě DIGITAL-ECCC-2023-DEPLOY-CYBER-04-EULEGISLATION a Cybersecurity Work Programme 2023–2024.
Projekt #SafebyRaiffeisen se zaměřuje na zlepšení kybernetické bezpečnosti a zajištění dodržování směrnice NIS2 v rámci Raiffeisenbank. Důraz projektu na procesy a mechanismy kybernetické bezpečnosti přímo odpovídá cíli zlepšit bezpečnost poskytovatele digitálních a finančních služeb v rámci EU.
Tyto kroky zajistí, že banka bude schopna rychle detekovat a reagovat na kybernetické incidenty, případně bude informovat příslušné orgány, čímž přispěje k celkové bezpečnosti digitálních služeb v EU.
Projekt podporuje spolupráci s dalšími organizacemi v rámci EU, jako jsou CSIRT nebo ENISA, a iniciuje sdílení informací mezi finančními institucemi a regulačními orgány. Tímto způsobem se vytváří propojená a proaktivní komunita v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Součástí projektu bude také pořádání workshopů a školení za účelem sdílení informací. Snahou je aktivně se účastnit meziinstitucionálních fór zaměřených na kybernetickou bezpečnost. Tímto se vytváří platforma pro dialog a spolupráci mezi klíčovými zainteresovanými stranami.
Podpora projektu pro zviditelňování kybernetické bezpečnosti se shoduje se záměrem zákona o kybernetické bezpečnosti (181/2014 Sb.). Projekt zahrnuje aktivity jako zvyšování povědomí, školící programy a řešení pro řízení bezpečnostních incidentů. Snahou projektu je podpořit certifikaci kybernetických praktik banky a sladění s obecně uznávanými doporučeními, které vydává například Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.
Projekt podporuje přijetí uznávaných bezpečnostních standardů a praktik v bankovním sektoru a propaguje certifikaci podstatných opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti. Výstupy vyvinuté v rámci projektu, konkrétně analýza požadavků na připravenost na kvantové počítače a plán připravenosti na kvantové hrozby, podpoří vývoj budoucího rámce EU pro certifikaci Quantum Ready finančních institucí.
Projekt zapadá do cílů EU, protože posiluje praktiky kybernetické bezpečnosti. Zlepšuje řízení incidentů, přispívá k celkové bezpečnosti a důvěryhodnosti digitálních technologií a služeb v České republice i v EU. Tímto se potvrzuje závazek Raiffeisenbank a širšího finančního sektoru posílit kybernetický štít EU.
Projekt je financován na základě Grantové dohody č. 101158662 a je podporován Evropským centrem pro kybernetickou bezpečnost.
Spolufinancováno Evropskou unií. Názory a stanoviska vyjádřená autorem (autory) jsou však pouze názory autorů a nemusí nutně odrážet názory Evropské unie nebo Evropského centra pro kybernetickou bezpečnost. Evropská unie ani orgán poskytující podporu nemohou nést odpovědnost za tyto názory.